VIDEO/ Liverpool nuk fal në transfertë, ngushton diferencën me kreun

23 Janar 2022, 16:30, Sport CNA
VIDEO/ Liverpool nuk fal në transfertë, ngushton diferencën me

Liverpool ka përfituar nga hapi fals i Manchester City ditën e djeshme, për të ngushtuar diferencën me kreun e renditjes.

Skuadra e Klopp ka triumfuar në transfertë ndaj Crystal Palace, me rezultatin 1-3. Me këtë fitore, Liverpool mban vendin e dytë me 48 pikë, 9 pikë më pak se City kryesues, por me një ndeshje më shumë për të zhvilluar.

Në ndeshje e tjera, Arsenal u ndal në barazim pa gola nga Burnley, ndërsa në barazim u mbyll edhe sfida mes Leicester dhe Brighton.

Lajmet e fundit nga