Orë vendimtare për yllin e Laçit, pranë transferimit te kampionët e Moldavisë

24 Janar 2022, 11:14, Sport CNA
Orë vendimtare për yllin e Laçit, pranë transferimit te

Fantazisti i Laçit, Regi Lushkja, me shumë mundësi do të firmosë me klubin kampion të Moldavisë, Sherif Tiraspol.

Edhe pse klubi kurbinas që disponon kartonin e lojtarit nuk ka thënë ende fjalën e fundit për të konkretizuar shitjen e kavajasit, gjasat janë që transferimi të mbyllet për 350 mijë euro dhe një përqindje të vogël të kartonit që do të mbajë Laçi.

Ditët në vijim janë vendimtare për mesfushorin.

Lajmet e fundit nga