"I kemi b*let prej hekuri", Veliaj reagon për audiopërgjimin: I qëndroj atyre që kam thënë

24 Janar 2022, 13:24, Sport CNA
"I kemi b*let prej hekuri", Veliaj reagon për

Pas publikimit të audios nga FSHF, ku Erion Veliaj përdor presion dhe gjuhë skandaloze ndaj anëtarëve të shoqatës, kryebashkiaku ka dalë në një reagim për të justifikuar skandalin.

Veliaj thekson se u qëndron një për një atyre që ka thënë dhe shprehet se FSHF në vend të garancisë së një gare të barabartë, është angazhuar në përgjime për të ruajtur pozitat e Armando Dukës.

Ja reagimi i Kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj:

?U qëndroj një për një atyre që kam thënë në atë palo përgjim të Federatës së Futbollit, e cila në vend se të garantojë barazinë e garës për kreun e saj, angazhohet në përgjime dhe shantazhe për llogari të beut të saj!

Bashkia e Tiranës është aksionere e Klubit të Futbollit ?Tirona?, prandaj askush të mos ngatërrojë përkatësinë time në PS me përfshirjen time si aksioner në këtë proces zgjedhor të manipuluar nga beu i FSHF-së, apo të nxjerrë jashtë konteksti një bisedë djemsh, si në çdo fushë futbolli para ndeshjes!

?Pavarësia? e FSHF-së nuk mund të jetë gjethe fiku për një mbret lakuriq që është kthyer në neverinë e aksionerëve e dashamirësve të futbollit shqiptar, i cili thjesht nuk e ka pëlqimin tonë si një prej aksionerëve.?

Në audiopërgjim Veliaj thotë: ?Do shkojmë tek Federate shqiptare e Futbollit për ti bërë shurrën.  Jo Uefa e Fifa të zbresë por sikur Zoti dhe Muhamedi të zbresin nuk e ndalin dot luftën time. I kemi b*let prej hekuri.  Unë do të bëj çdo gjë për tia nxirë jetën këtyre me prokurori e SPAK. Edhe ne të duam të tërhiqemi nuk tërhiqemi dot se prokuroria është vënë në lëvizje. Futbolli është i vetmi ishull që na ka mbetur pa vënë nën kontroll?.

Pjesë e audiopërgjimit është dhe momenti kur i drejtohet Sulejman Memës kryetarit të Shoqatës së Tiranës.

?Po mirë mor Sul që qesh me mu. Si ka mundësi që ju ka marrë dinjtetin, burrërinë. Si mund të presë robi k? e të sillet si rrotë k? ndërkohë që është njeri i futbollit ka luajtur gjithë jetën futboll. Ne nuk jemi kurva që fshihemi. Ne jemi burra. E 40 burra do shkojmë aty për ti bërë shurrën.?

Skandali, FSHF zbardh audion ku Erion Veliaj flet me gjuhën e rrugës

Lajmet e fundit nga