Sot derbi i kryeqytetit, policia publikon planin e masave: Ja rrugët që do të bllokohen

24 Janar 2022, 12:55, Sport CNA
Sot derbi i kryeqytetit, policia publikon planin e masave: Ja rrugët

Policia e Tiranës ka publikuar planin e masave për ruajtjen e rendit dhe sigurisë para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes së futbollit midis ekipeve Dinamo dhe Tirana, që do zhvillohet sot në orën 19:45, në stadiumin ?Air Albania?.

Masat e marra nga Policia e Tiranës konsistojnë jo vetëm në ambientet e stadiumit, por dhe në një perimetër më të gjerë jashtë tij. Në këtë kuadër do të ketë bllokime të disa segmenteve rrugore, si dhe bllokime të pjesshme të disa segmenteve rrugore, gjatë momentit të kalimit të tifozëve.

Segmentet rrugore që do të jenë të bllokuara, nga ora 16:00 deri në përfundim të aktivitetit, janë:

* Rruga ?Lek Dukagjini? përreth stadiumit, rruga ?Dervish Hima?, rruga ?Gjergj Filipi?, rruga ?Papa Gjon Pali II?, nga kryqëzimi me rrugën ?Ismail Qemali? deri tek stadiumi ?Air Albania? dhe bulevardi ?Dëshmorët e Kombit?, nga presidenca deri te sheshi ?Nënë Tereza?.

Do të ketë bllokim të pjesshëm të rrugëkalimeve të tifozëve, si më poshtë:

Lëvizja e tifozëve të Dinamos:

* Bulevardi ?Dëshmorët e Kombit? ? Rruga ?Bajram Curri? ? Rruga ?Papa Gjon Pali II? ? stadium.

Lëvizja e tifozëve të Tiranës:

* Pallati i Operas ? bulevardi ?Dëshmorët e Kombit? ? Sheshi ?Nënë Tereza?- rruga ?Lek Dukagjini? ? stadium.

Lajmet e fundit nga