Zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Policia ndalon disa antarë pro Alimehmetit

24 Janar 2022, 14:33, Sport CNA
Zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës.

Në orën 15:00 mbahen Zgjedhjet e Shoqatës Rajnale të Futbollit të Tiranës.

Në pamjet e siguruara shihet qartë se ka shumë forca të policisë private se zakonisht në ambientet e zyrave të reja të Federatës Shqiptare të Futbollit.

Madje nga raportimet mësohet se policia ka ndaluar të futen në ambientet e godinës disa antarë që shihen si pro Alimehmetit.

Erjon Veliaj po bën gjithçka të mundet për të shtënë në dorë edhe sektorin e futbollit, siç e pohoi dhe vetë në audiopërgjim.

Kandidatë për të marrë në dorë Shoqatën Rajonale të Futbollit të Tiranës, janë dy: Krenar Alimehmeti dhe Eduard Prodani.

Lajmet e fundit nga