Erion Veliaj pëson disfatë, Krenar Alimehmeti zgjidhet kryetar i Shoqatës së Tiranës

24 Janar 2022, 16:09, Sport CNA
Erion Veliaj pëson disfatë, Krenar Alimehmeti zgjidhet kryetar i

Krenar Alimehmeti është zgjedhur kryetari të shoqatës së Futbollit Tiranë, në zgjedhjet që u mbajtën pasditen e sotme në ambientet e FSHF. Alimehmeti mundi në garë kanditatin tjetër, Eduard Prodanin, për të cilin në lojë hyri dhe kryebashkiku i Tiranës, Erjon Veliaj.

Një disfatë e hidhur kjo për Veliaj, i cili shpresonte që me shantazhet e kryera së fundmi të fitonte këtë Shoqatë, duke preferuar Eduart Prodanin si kandidat.

Rezultati ishte qartazi në favor të Alimehmetit, që mori mbështetjen e plot 44 delegatëve, , teksa vetëm dy prej tyre votuan në favor të kandidatit tjetër, Eduart Prodani.

Ndërkohë, vlen të theksohet se kandidati Eduart Prodani u largua nga ambientet e Shtëpisë së Futbollit para se të mbahej procesi i votimit, pasi kontestoi numrin e delegatëve me të drejtë vote.

Lajmet e fundit nga