Mbyllet pjesa e parë, ja ç'po ndodh në derbin Dinamo-Tirana

24 Janar 2022, 19:44, Sport CNA
Mbyllet pjesa e parë, ja ç'po ndodh në derbin

Po luhet aktualisht derbi Dinamo-Tirana e vlefshme për javën e 17 të Kategorisë Superiore. Të dy skuadrat duan medoemos tre pikët për të konsoliduar pozitat e tyre në klasifikimin e kampionatit.

Të dy trajnerët kanë bërë lëvizje në formacionet e skuadrave, duke kërkuar këtë fitore. Në radhët e Dinamos, trajneri Shkëmbi i ka besuar Patrik Bardhit një vend në sulm nga minuta e parë.

Ndërsa te Tirna, Orges Shehi më në fund i ka hapur dyert e formacionit Devid De Silva, i cili u afrua gjatë javëve të fundit te bardheblutë.

Aktualisht ka përfunduar pjesa e parë me rezultatin 0-0. Loja duket e baraspeshuar dhe nuk ka episode për t’u veçuar.

HT’ DINAMO-TIRANA 0-0

Lajmet e fundit nga