Ndahet nga jeta Meat Loaf, legjenda e Rock-ut

21 Janar 2022, 17:11, Lifestyle CNA
Ndahet nga jeta Meat Loaf, legjenda e Rock-ut

Këngëtari dhe aktori amerikan Meat Loaf ka ndërruar jetë në moshën 74 vjeçare. Albumi më i njohur i Meat Loaf, ?Bat Out Of Hell?, rezultoi një sukses i jashtëzakonshëm pasi ishte një nga albumet më të shitura të të gjitha kohërave.

Kënga e tij më e suksesshme dhe e dëgjuar në të gjithë botën është ?I’d Do Anything For Love (But I Ëon’t Do It)? , e cila në vitin 1993 i dha çmimin Grammy.

Përveç muzikës, ylli Meat Loaf ishte dhe një aktor shumë i njohur.  Ai luajti në filmat ?Fight Club?, ?Rocky Horror Picture Show? dhe ?Wayne’s World?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga