LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pyetja e Bushatit për Escobarin/ Kush e shantazhoi Bashën që të mos ushtronte zgjidhje demokratike?

12 Janar 2022, 19:59, Politikë CNA
Pyetja e Bushatit për Escobarin/ Kush e shantazhoi Bashën që

Analisti Andi Bushati ka reaguar pas intervistës së zv/ndihmës sekretarit amerikan të shtetit, Gabriel Escobar, i cili u shpreh se konflikti në PD mund të zgjidhet me votë dhe jo me dhunë.

Bushati i është drejtuar me një pyetje Escobar-it, ku e pyet se kush e shantazhoi Bashen qe mos ushtronte zgjidhje demokratike

E degjova Escobar kur tha: ?Mendoj se është për të ardhur keq që dikush do të përdorë dhunën dhe jo kutinë e votimit në një përpjekje për të marrë nën kontroll një parti politike?.

Po kam nje pyetje: kush e shantazhoi Bashen qe mos ushtronte zgjidhje demokratike?

Kush i tha atij bej perjashtim personal per nje deputet qe e kishin çuar ne parlament, me voten e tyre, demokratet?

Kush i tha do hani bar po vepruat sipas bindjes tuaj?

Pra demokracia dhe vota, qe u asgjesuan ne 9 shtator, nuk mund te afrohen si zgjidhje pas 8 janarit“, shkruan Andi Bushati./ CNA.al

Lajmet e fundit nga