LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Basha i përfshirë në afera”/ Berisha e "nxjerr zbuluar"

12 Janar 2022, 19:47, Politikë CNA
“Basha i përfshirë në afera”/ Berisha e "nxjerr

Ish kryeministri Sali Berisha është shprehur se Lulzim Basha është peng i aferave korruptive me Edi Ramën.

I ftuar në RTK, Berisha përmend aferën korruptive për Portin e Durrësit ku ka deklaruar se projekti i portit i është dhënë një kompanie arabe ku menaxher i saj është kunati i Lulzim Bashës.

“Kjo është evidente. Është peng për afera të mëdha korrupitve me Edi Ramën. Është afera e Portit të Durrësit. Porti kryesor i jepet një kompanie arabe, për të zhvilluar si me kulla dhe ndërtime në të cilën është faktuar nga media, menaxher i saj në Shqipëri ishte menaxheri së kompanisë së Lul Bashës, respekrivisht kunatit të tij”, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga