LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Nuk ka më zëra të arsyes në PD”/ Dervishi: Po shikojnë spektaklin dhe po presin fituesin

12 Janar 2022, 19:31, Politikë CNA
“Nuk ka më zëra të arsyes në PD”/ Dervishi: Po

Lufti Dervishi ka analizuar situatën  në të cilën ndodhet PD, pas protestës së 8 Janarit.

I ftuar në emisionin “Debat” me Alba Alishanin në A2CNN, Dervishi është shprehur se nuk ka më zëra të arsyes në PD dhe se të gjithë po shikojnë spektaklin dhe po presin fituesin.

Ndër të tjera ai shton se nëse hetimi bëhet siç duhet, ndoshta palët nisin reflektimin.

?Palët jetojnë në dy realitete të ndryshme. Akuzat kanë shkuar në ekstrem, njëra palë thotë se ?do na vrisnit me banditët që kishit brenda?. Në këtë sens, nuk ka më zëra të arsyes në PD. Të gjithë jashtë PD-së po shikojnë spektaklin dhe po presin fituesin e kësaj përleshjeje. Po presin që Basha e Berisha të konsumohen nga kjo përplasje. Nëse hetimi do të bëhej bazuar mbi fakte dhe prova digjitale, mund t?i bënte pak palët që të reflektonin. Ajo që ndodhi në 8 janar është dështimi për të zgjidhur një krizë politike dhe kthehesh nga mjetet parapolitike. Nëse ti thërret policinë në shtëpinë tënde, nuk jë më i zoti i shtëpisë. Kështu që, në këtë sens, është lajm i mirë që edhe Berisha, edhe Basha, do të shkojnë në prokurori?, u shpreh Dervishi./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga