Myler: Gladbah mace e zezë për ne, ndeshja nuk duhet të luhej

10 Janar 2022, 13:14, Sport CNA
Myler: Gladbah mace e zezë për ne, ndeshja nuk duhet të luhej

Humbja me Gladbahun nuk ka kaluar pa pasoja te skuadra e Bajernit, e cila iu nënshtrua mungesave të 13 lojtarëve, shumë prej tyre titullarë. Mesfushori i kampionëve, Tomas Myler, e quajti të vështirë situatën që po kalon klubi i tij duke thënë se:

?Një 90 minutësh ku gjithçka ishte kundër nesh. Pjesa e parë ishte disi e çuditshme për nga mënyra se si shkuan gjërat. Mund të kishim shënuar 3-4 gola, por në fund e pamë veten në disavantazh. Mbrojtja ishte shumë pasive në aksionet e kundërshtarit, kjo dhe jo për faj të tyre. Kimish nuk ka luajtur kurrë në atë pozicion. Më pas humbëm shumë zotërimin e topit duke gabuar në pasime elementare. Nuk duhet të ndodhte kurrsesi?, tha Myler.

?Duket se nuk po arrijmë të fitojmë ndaj tyre (Gladbah). Është çështje psikologjike mendoj edhe pse në ndeshjen e fundit ishim të detyruar të përballeshim në kushte jo të barabarta. Na kanë penalizuar shumë mungesat,. Është e çuditshme që ka pasur kaq shumë raste duke parë që lojtarët i janë përmbajtur rregullave anti-COVID. Shpresoj që këto të jenë rastet e fundit. Detyra ime është të luaj futboll. Më thanë të zbres në fushë dhe atë bëra, por nuk mendoj që ishte normale që u luajt në kushte të tilla. Nuk i shërbeu askujt?, tha Myler.

Lajmet e fundit nga