Tirana godet në merkato, bardheblutë prezantojnë sulmuesin brazilian

10 Janar 2022, 10:03, Sport CNA
Tirana godet në merkato, bardheblutë prezantojnë sulmuesin

Tirana ka zyrtarizuar Devid De Silva. Sulmuesi 25 vjeçar ka mbërritur në Shqipëri dhe ka kaluar testet mjekësore, për t?u vendosur në dispozicion të trajnerit Shehi.

Ish-sulmuesi i Kastriotit sezonin e shkuar, Devid ka prishur kontratën me klubin portugez të Covilha dhe ka firmosur me kryesuesit e Superligës në Shqipëri.

Rikthim pas gjashtë muajsh në futbollin shqiptar për brazilianin, që do zëvendësojë Ngoo e dëmtuar në gjurin e majtë.

Njofitmi:

Mirësevjen Devid De Silva! Klubi i Futbollit Tirana njofton afrimin e merkatos së dimrit dhe ai është sulmuesi Devid De Silva. 25 vjeçari ishte nën vëzhgimin e zyrtarëve të klubit dhe pas kryerjes së të gjitha analizave mjekësore u zyrtarizua afrimi i tij në klub. Sulmuesi shtatlartë pritet të dalë sot në seancën stërvitore për t?u vënë menjëherë nën urdhrat e trajnerit Shehi.

Lajmet e fundit nga