“Nuk më la presidenti të largohem”, sinqeriteti i Shkëmbit: Në klub tjetër do më kishin shkarkuar

10 Janar 2022, 11:00, Sport CNA
“Nuk më la presidenti të largohem”, sinqeriteti i

Bledi Shkëmbi, tregohet i sinqertë, kur thotë se do të ishte shkarkuar nga ndonjë klub tjetër, me rezultatet e arritura te Dinamo, në gjysmën e sezonit. Në një intervistë në emisionin ?Skaner?, trajneri i Dinamos tha se ka menduar largimin, por ishte presidenti Bardhi, ai që nuk e lejoi të largohej.

?Deklarata pas ndeshjes me Laçin? Kam thënë që ishte mungesë karakteri për mënyrën e reagimit në lojë. Çdo kush e lexon si do nga jashtë. Gjatë lojës kishim mungesë reagimi dhe kjo vjen kur nuk ke karakterin në atë moment. Unë nuk e mendoj kurrë që kam lojtarë pa karakter. Nuk kishim karakterin e duhur në atë ndeshje. Ndoshta duhet të reagonim ndryshe, për të evituar atë ndeshje të turpshme.

Unë nuk kam frikë të ik dhe të largohem. E them me sinqeritet që e mendova të largohem, por ishte presidenti ai që më ka dhënë besimin, që ne e filluam bashkë dhe do e mbyllim bashkë. E di mirë që në ndonjë klub tjetër nuk do kisha rezistuar dot, do më kishin larguar. Këto nuk janë gjëra që i them unë, por janë gjëra që dihen në Shqipëri. Kam pasur besimin e presidentit dhe grupit për të vazhduar dhe nuk e kam menduar më largimin. E dimë të gjithë sesi duan ta marrin vendin e punës në Shqipëri. Edhe unë kam qenë pa punë, por nuk kam sulmuar kolegët për t?i marrë vendin e punës.

Pas humbjes ndaj Laçit mendova edhe largimin. Madje në minutat e fundit, mendova që po të kisha mundësinë të ndërrojë 8 lojtarët, do e bëja. Lojtarët me eksperiencë duhet të marrin më shumë përsipër, për të mos e lënë skuadrën të rrëshqasë ashtu. Megjithatë ishte presidenti që më tha se nuk duhet ta çoja ndërmend largimin.

Unë nuk kam probleme kontratash. Me presidentin kam një marrëdhënie ndryshe, shumë të hapur, nga koha kur kemi qenë te Teuta. Kur te jep besimin presidenti, është tradhti që të largohesh me kokën tënde.?, deklaroi Shkëmbi.

Lajmet e fundit nga