Rashica kualifikon Norwich, Liverpool dhe Tottenham nuk falin

9 Janar 2022, 19:00, Sport CNA
Rashica kualifikon Norwich, Liverpool dhe Tottenham nuk falin

Milot Rashica ka lënë pas krahëve dëmtimin dhe është rikthyer me gol te Norwich. Sulmuesi i Kosovës, me golin e shënuar ndaj Charlton, i ka dhënë kualifikimin skuadrës së tij në FA Cup.

Edhe Liverpool është kualifikuar në fazën e 1/16-ve, pasi ka mposhtur me shifrat 4-1 Shrewsbury.

Tottenham mposhti 3-1 Morecambe, për të prerë biletën për në raundin tjetër. Fitore dhe kualifikim mori edhe West Ham, që mposhti 2-0 Leeds.

Lajmet e fundit nga