FORMACIONET ZYRTARE/ 2 shqiptarë sfidojnë kampionët e Italisë, njihuni me rreshtimet e sfidës Inter-Lazio

9 Janar 2022, 19:14, Sport CNA
FORMACIONET ZYRTARE/ 2 shqiptarë sfidojnë kampionët e

Inter dhe Lazio përballen me njëra tjetrën në orën 20.45, për llogari të Serie A.

Kreyqytetasit e nisin nga minuta e parë me 2 shqiptarë. Strakoshës i është besuar porta, ndërsa Hysaj qëndron nga krahët.Në kampin tjetër, kampionët e Italisë luajnë me Sanchez dhe Lautaro në ofensvië. Nuk mungon Perisic, sakaq titullar është edhe Barella e Brozovic.

Interi renditet në vendin e dytë me 46 pikë, 2 ndeshje më pak se Milani. Lazio është e teta.

Formacionet:

Inter (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozovic, Gagliardini, Perisic; Sanchez, Lautaro.

Lazio (4-3-3): Strakosha; Hysaj, Luiz Felipe, Radu, Marusic; Milinkovic-Savic, Cataldi, Basic; Felipe Anderson, Immobile, Pedro.?

Lajmet e fundit nga