Interi merr fitoren e madhe ndaj Lazios dhe vazhdon kryesimin

9 Janar 2022, 21:52, Sport CNA
Interi merr fitoren e madhe ndaj Lazios dhe vazhdon kryesimin

Inter ka triumfuar në derbin italian ndaj Lazios, në kuadër të xhiros së 21-të në Seria A. ?Neurazzurët? triumfuan me rezultat të ngushtë 2 ? 1, ndeshje që ishte mjaft e baraspeshuar. Fillimisht, Lautaro Martinez mori një top të shkëlqyer nga Alexis Sanchez dhe realizoi lehtësisht nga afërsia, mirëpo pas rishikimit të VAR-it rezultoi që ishte pozicion jashtë loje.

Ishte Alessandro Bastoni që shënoi një eurogol nga distanca për t?i dhënë epërsinë ?Neurazzurëve? (30?). Megjithatë Lazio arriti të barazoi rezultatin vetëm pesë minuta më vonë përmes Ciro Immobile që u asistua nga Cataldi (35?). Më pas, ishte sërish Inter që arriti të shënone, këtë herë përmes Milan Skriniar që realizoi me kokë pas një harkimi të Bastonit (67?). Inter me këtë fitore rimerr kreun me 49 pikë, ndërsa Lazio bie vendin e tetë me 32 pike.

Lajmet e fundit nga