Shkëlqeu me Partizanin, Labinot Ibrahimi gjen skuadër të re në Superligë

10 Janar 2022, 09:52, Sport CNA
Shkëlqeu me Partizanin, Labinot Ibrahimi gjen skuadër të re

Labinot Ibrahimi do vijojë karrierën te Malisheva në Superligën e Kosovës. Mbrojtësi për gjashtë sezone ishte pjesë e Partizanit në Superligë, duke lënë gjurmë në fushë për të fituar edhe dashurinë e tifozëve.

35 vjeçari pas aventurës te Prishtina dhe Arbëria ka zgjedhur të vijojë karrierën te Malisheva. Trajneri Arsim Thaqi i di cilësitë e Ibrahimit, teksa mbrojtja është blinduar me afrimin e tij.

Veç Ibrahimit, Malisheva duket se ka gjetur akordin edhe me Behar Maliqin, Xhevdet Shabanin dhe Fidan Gërbeshin. Skuadra mban vendin e shtatë në Superligën e Kosovës me 19 pikë.

Lajmet e fundit nga