LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zili, xhelozi dhe ambicje/ Vrasja tragjike e aktores 22-vjeçare, Daniela Perez

12 Dhjetor 2021, 10:16, Blog CNA
Zili, xhelozi dhe ambicje/ Vrasja tragjike e aktores 22-vjeçare, Daniela

Aktorja njëzet e dy vjeçare braziliane Daniella Perez ishte në rrugën e saj drejt majës derisa jeta e saj u ndërpre tragjikisht, e goditur 18 herë me gërshërë në trupin e saj.

E përfshirë në një përrallë plot xhelozi dhe mashtrim, Perez për fat të keq do të ishte viktimë e një pakti fatal.

Skenaristja Gloria Perez ishte nëna e vajzës.

Thought Catalog raporton se nëna e saj e përfshiu atë në një shfaqje që ajo kishte shkruar të quajtur “De Corpo e Alma” (që përkthehet “Trupi dhe shpirti”). Perez luajti Yasmin dhe i dashuri i saj në ekran, Bira, u luajt nga Guilherme de Padua. Nisja ku gjërat bëhen të ndërlikuara.

Edhe pse CrimeBeat raporton se Perez dhe de Padua kishin një lidhje edhe pse de Padua ishte i martuar. Të tjerë besojnë se nuk ka pasur kurrë një marrëdhënie jashtë ekranit dhe se De Padua e kishte sajuar atë.

Sido që të jetë,  ai ishte i mërzitur që roli i tij në shfaqje ose do të reduktohej ose do të hiqej. Ai donte ndihmën e Perezit; ndoshta një bisedë me nënën e saj skenarite mund të ndihmonte.

De Padua, megjithatë, përfundoi duke i thënë gruas së tij, Paula de Almeida Thomaz, se ai me të vërtetë kishte një lidhje. Mirëpo çifti,  De Padua dhe Thomazi kishin bërë një marrëveshje përpara se të martoheshin; nëse e tradhtonte, duhej të vriste të dashurën e tij, në këtë rast Danielën.

Pas një regjistrimi të emisionit të tyre, CNN raporton se Guilherme de Padua dhe Daniella Perez shkuan me makinë në një plazh. Pa e ditur ajo, Almeida Thomaz, gruaja e tij ishte fshehur në pjesën e pasme të makinës. Gjithashtu pretendohet se çifti thjesht e kanë ndjekur dhe i kanë zënë pritë kur ajo doli nga studioja (nëpërmjet CrimeBeat).

Pavarësisht se si e morën Perezin vetëm, ata thuhet se e goditën atë 18 herë me një palë gërshërë (sipas Tampa Bay Times). Sipas The Neë York Times, de Padua dhe Thomaz më pas e lanë trupin e saj në një zonë të braktisur. Pothuajse menjëherë, de Padua pranoi vrasjen. Më pas ai hoqi dorë dhe fajësoi Thomazin.

(Daniela Perez)

Megjithatë, prokuroria ra dakord që ata të dy e kishin vrarë Perezin si produkt i asaj që ata besonin se ishte “zili, xhelozi dhe ambicie”. Ata u dënuan me 19 vjet, por të dy vuajtën vetëm gjashtë vjet. Edhe pse nuk dihet se çfarë ka bërë gruaja, Thomaz që nga lirimi i saj, por de Padua u bë një pastor ungjillor për një megakishë (për Play Crazy Game). Ai nuk i përgjigjet asnjë pyetjeje në lidhje me vrasjen. News Tvs 24  raporton se një dokumentar i HBO Max është duke u përgatitur për jetën dhe vrasjen e Perez. Në dritën e këtij lajmi, de Padua së fundmi ka fshirë të gjitha profilet e tij në rrjetet sociale.

www.grunge.com/679144/the-tragic-murder–daniella-perez/Përshtati S.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga