LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“I përgatitur për gjithçka që mund të prodhojë 11 Dhjetori”/ Basha nuk i ndal akuzat ndaj Berishës

7 Dhjetor 2021, 14:16, Politikë CNA
“I përgatitur për gjithçka që mund të

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon të këmbëngulë se me 11 Dhjetor do të krtë Foltore dhe jo Kuvend..

Nga ana tjetër ai shprehet se është i përgatitur për gjithçka që mund të ?prodhojë? 11 Dhjetori.

 ?Partia Demokratike dhe unë jemi të përgatitur për çdo situatë. Ajo që dua të them është kjo, ka një palë që investon fuqishëm për të përçarë Partinë Demokratike dhe kjo palë është rrëgjimi, është Edi Rama, me forma dhe mënyra të ndryshme, shumë prej tyre janë denoncuar në mendja nga demokratë të thjeshtë përmes presioneve që u janë bërë pikërisht nga ata zyrtarë të Partisë Socialiste apo faktorë të krimit të organizuar që deri me 25 prill Partia Demokratike dhe demokratët i kam pasur përballë dhe tani pa pritur i shohim tek ndihmojnë aktivitetet e zotit Berisha?, është shprehur Basha në një intervistë televizive.

Ndër të tjera Basha ka apeluar për gjakftohtësi.

?Uroj që të prevalojë sado pak gjakftohtësia, uroj të kuptoj që është kthyer në një tubë oksigjeni për këtë regjim, uroj ta kuptojë që është kthyer në një barrë të pamerituar për demokratët dhe Partinë Demokratike teksa ne kemi mobilizuar të gjitha energjitë tona në përballjen me regjimin me një agjendë të qartë politike, por në çdo rast siç ju thashë Partia Demokratike dhe unë jemi të përgatitur për çdo situatë?, ka deklaruar  Basha, duke iu referuar Berishës./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga