LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Topalli gati për rikthimin në PD/ Tregon cilat janë ambiciet e saj

7 Dhjetor 2021, 07:31, Politikë CNA
Topalli gati për rikthimin në PD/ Tregon cilat janë ambiciet e

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka deklaruar se ambiciet e saj nuk janë për të marrë drejtimin e Partisë Demokratike.

Në një intervistë mediatike, Topalli theksoi se nuk e përjashton si mundësi që të jetë pjesë e një grupi pune që po përflitet, për të ringritur këtë forcë politike.

Po ashtu ajo risolli në vëmendje edhe vitin 1997, kur PD u ringrit nga ?hiri?.

“Nuk besoj se do kandidojë, kam një jetë të gjatë në politikë, mua më mbushin qëndrimet që i quaj të rëndësishme, kur del e vërteta jam njeriu që ndihem mirë me ndërgjegjen time, s’kam ambicie për kryetare partie.Nuk është e rëndësishme nëse do të jem pjesë e bordit, kujtoj që në 1997 kur kemi qenë në krizë është krijuar një grup me disa, një grup i gjerë që jemi shpërndarë në të gjithë Shqipërinë për të ringritur PD, pra një grup tranzicioni deri në zgjedhjen e kryetarit të ri, dhe mund të jetë opsion, por vendimet do të merren në Kuvend, më duket logjike, për atë që ka ndodhur në PD në të kaluar”, tha Topalli./CNA.al

Lajmet e fundit nga