LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Opozita duhet të vërë kujën!”/ Patozi: Bashës i ka mbetur vetëm sigla e partisë

6 Dhjetor 2021, 17:44, Politikë CNA
“Opozita duhet të vërë kujën!”/ Patozi:

Ish- kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, duke komentuar dy kuvendet e thirrura nga ish kryeministri Sali Berisha dhe Lulzim Basha, u shpreh se PD shpëton vetëm po të ndahet.

Sipas tij Basha mendon se mund të fitojë gjyqe me procedurë me Berishën.

 ?Jo çdo e keqe vjen për keq. Opozita në përgjithësi dhe PD në veçanti nuk duhet të verë kujën sepse po thuhen disa të vërteta. Sot PD është e ndarë në dy copa. Njëra është partia reale që nuk ka vulën dhe tjetra është vula reale pa parti. Por as partia pa vulë nuk ka vlerë dhe as vula pa parti s?ka vlerë. Mënyra më e drejtë dhe shpëtuese do të ishte ndarja dhe kjo mesa duket nuk do të ndodhë për faj të Sali Berishës. Sot Basha vetëm siglën ka dhe sigla edhe mund t?i lihet. Të dy palët kanë zgjedhur instrumente të ndryshme për t?u ndeshur. Berisha ka zgjedhur populizmin, ndërsa Basha ka zgjedhur të shtrëngojë letrat dhe vulën? ? tha Patozi në një dalje televizive.

Patozi u tregua kritik me Berishën edhe për formën se si u zgjodh Basha në krye të partisë në 2013.

?Sepse Berisha duke shkelur rëndë statutin e zgjodhi Bashën me anëtar një votë. Ne e kishim që zgjidhej nga Kuvendi i PD?, tha Patozi./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga