LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vendimi i Kushtetueses/ "30 qershori" mbërrin në duart e Metës, zbulohet lëvizja e presidentit

6 Dhjetor 2021, 18:42, Politikë CNA
Vendimi i Kushtetueses/ "30 qershori" mbërrin në duart e

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për 30 qershorin ka mbërritur në Institucionin e Presidentit.

Presidenti Ilir Meta do të ketë nesër një qëndrim zyrtar për këtë vendim.

Kjo është bërë e ditur nga vetë zëdhënësi i tij Tedi Blushi, i cili përmes një postimi në rrjetin social Facebook, shkruan se qëndrimi zyrtar do të bëhet publik për opinionin vendas dhe atë ndërkombëtar.

?Sot në mesditë ka mbërritur në protokollin e Institucionit të Presidentit të Republikës njoftimi i Gjykatës Kushtetuese për vendimmarrjen e saj për çështjen e zgjedhjeve vendore 2019.

Në respekt të transparencës dhe për rëndësinë e veçantë, që ka kjo çështje për të gjithë qytetarët, brenda ditës së nesërme Institucioni i Presidentit të Republikës do të ketë një qëndrim zyrtar, që do ta bëjë publik për opinionin vendas dhe ndërkombëtar?, shkruan Blushi./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga