LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Me Berishën apo me Bashën/ "Fryhet" Luli: Jam zgjedhur nga shumica

7 Dhjetor 2021, 14:08, Politikë CNA
Me Berishën apo me Bashën/ "Fryhet" Luli: Jam zgjedhur nga

Lulzim Basha, që mban ende detyrën e kreut të PD,-së thotë se se nuk ka zgjedhje mes tij dhe ish-kryeministrit Sali Berisha.

Deklarata e tij është sa absurde aq edhe çuditshme, në një kohë që është i braktisur nga të gjithë.

?Nuk ka një zgjedhje midis Bashës dhe Berishës sepse kryetari i Partisë Demokratike sapo është zgjedhur me një shumicë dërrmuese.

Shumë është thënë dhe është raportuar këto kohë se disa prej tyre janë kundërshtarë të Partisë Demokratike dhe u intereson një përçarje e Partisë Demokratike, por ky është një aktivitet i thirrur nga zoti Berisha dhe nuk ka asnjë lidhje me Partinë Demokratike.

 Partia Demokratike ka një Kuvend me 18 dhjetor dhe kushdo që është i interesuar për një debat të shëndoshë, për një dialog të vërtetë mes demokratëve dhe mbi të  gjitha për të vendosur së bashku rrugën për të  ardhmen e vendit, rrugën për të ardhmen jo vetëm të Partisë Demokratike, por të gjithë shqiptarëve, Kuvendi i Partisë Demokratike është me 18 dhjetor?, është shprehur Basha, gjatë një intervistë televizive./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga