LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Shoqata" Basha-Bardhi në panik/“Braktisin” mbledhjen e grupit parlamentar të PD

7 Dhjetor 2021, 13:25, Politikë CNA
"Shoqata" Basha-Bardhi në panik/“Braktisin” mbledhjen

Deputeti i PD, Edmond Spaho ka lëshuar akuza kundrejt Lulzim Bashës për mos mbledhjen e grupit parlamentar.

Sipas tij, kjo ka çuar në votimin e projekt-ligjeve që nuk duhen votuar.

?U bë pothuaj një muaj që nuk mblidhet Grupi Parlamentar i PD. Kjo tregon se si kryetari i vulës e drejton PD, pa konsultime, pa debat, nën trysni, në mënyrë personale dhe me urdhëra për qëndrimet që do mbahen.

Kjo ka bërë që shpesh herë grupi të mos ketë propozime të tij dhe votojë p/ligje që nuk duhen votuar?, ka shkruar Spaho në rrjete sociale.

Sipas Spahos, kështu u veprua me “përmirësimet” farsë për pastrimin e parave.

?Mospropozimi i asnjë amendamenti për paketën fiskale, apo kumbullat propagandistike për dënimin me 22 vjet burg të atyre që fusin duart në zgjedhje, në një kohë që fazën e dytë të analizës dhe publikimin e fakteve për farsën e zgjedhjeve të 25 Prillit e shtymë për kalandat greke.

Praktika e mosmbledhjes së Grupit Parlamentar tregon frikën që ka zënë drejtuesit e shoqatës Basha-Bardhi nga grupi i deputetëve që mbështesin Foltoren.

Kane frikë për t?u përballur dhe bërë debat për qorrsokakun ku e kanë futur PD, kanë frikë nga Foltorja, frikë nga Kuvendi i datës 11 Dhjetor. ku PD jo vetem do rithemelohet për të rrëzuar narkoshtetin e Ramës, por do të rrëzojë edhe Bashën me sejmenët e tij të cilët janë fasada e narkoshtetit?, shkruan më tej Spaho./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga