LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Referendum/ Aldo Bumçi tregon pse duhet

7 Dhjetor 2021, 10:13, Politikë CNA
Referendum/ Aldo Bumçi tregon pse duhet

Anëtari i kryesisë dhe i Këshillit Kombëtarë të PD-së, Aldo Bumçi, në emisionin “Now” me Erla Mëhillin në Euronews është shprehur për referendum për zgjedhjen e kreut të PD-së.

?Anëtarësia e Partisë Demokratike është burimi suprem i legjitimitetit. Ne kryetarin e votojmë me një anëtar një votë. Në Kuvend do të merren vendime që anëtarësia të vendosë. Një anëtar një votë e zgjedhim kryetarin?, ka thënë Bumçi.

I pyetur nga Mëhilli, se nëse edhe zgjedhja e kryetarit të ri do të bëhet me referendum, Bumçi ka thënë po, zgjedhja e tij dhe gjithçka tjetër.

?Gjithçka ta bëjmë me referendum?, ka thënë më tej Bumçi.

Ndërsa lidhur me pyetjen e radhës të Mëhillit se kur ka gjasa të mbahet ky referendum , Bumçi ka thënë, se ende nuk është vendosur. Sipas tij, ato janë vendime të fundit./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga