LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Edhe tre ditë nga 11 Dhjetori”/ Berisha mesazh demokratëve

7 Dhjetor 2021, 09:43, Politikë CNA
“Edhe tre ditë nga 11 Dhjetori”/ Berisha mesazh

Edhe tre ditë na ndajnë nga 11 Dhjetori, kur pritet të mbahet dhe Kuvendi i Jashtëzakonshëm i Partisë Demokratike.

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një postim në rrjetet sociale, ka shpërndarë një foto, ndërsa shkruan se qëllimi i kësaj lëvizje është për një PD më të bashkuar, më të fortë dhe më të hapur.

?Edhe tre ditë deri në Kuvendin e PD-së.

Më të bashkuar, më të fortë, më të hapur?-shkruan Berisha.

Kujtojmë këtu se prej muajit shtator, ish-kryeministri dhe lideri historik i demokratëve, Sali Berisha ka nisur një lëvizje, për bashkimin dhe ringritjen e Partisë Demokratike.

Në kuadër të kësaj lëvizje, Berisha ka zhvilluar ?Foltoren? me demokratët në pothuajse çdo qytet të vendit, ku është pritur me brohorima dhe entuziazëm të madh nga qytetarët, të cilët e shohin si shpresë për një opozitë më të fortë përballë kryeministrit Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga