LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha: Unë kam investuar për Sali Berishën

7 Dhjetor 2021, 15:53, Politikë CNA
Basha: Unë kam investuar për Sali Berishën

Lulzim Basha, që mban ende detyrën e kreut të PD-së, ka deklaruar se ai dhe familja e tij kanë investuar shumë për karrierën e Sali Berishës.

Në një intervistë telëevizive, duke dashur të justifikojë vendimin dhe ?luftën?ndaj Berishës, Basha tha ndër të tjera që  jo vetëm ai por dhe gjithë  demokratët kanë investuar për Sali Berishën.

 ?Ajo që më dhemb më shumë dhe më dhemb edhe sot është se akoma ndonëse me mendje e kuptoj, nuk arrij ta përthith, nuk arrij ta pranoj në qenien time, akoma nuk arrij ta pranoj në qenien time faktin që një njeri i cili ka patur kaq shumë besim nga demokratët në 30 vite, të cilit i është besuar drejtimi i partisë, drejtimi i shtetit, i qeverisë që është investuar kaq shumë për të, nga të gjithë ne, nga unë personalisht, nga familjarët e mi, nga demokratët në lagjen ku jam rritur, nga demokratët anembanë Shqipërisë, mundet që kaq lehtësisht të thotë para vetes time nuk vë fatin e këtyre demokratëve që në fund të fundit për 30 vite me radhë janë çelësi i atyre sukseseve që kemi arritur?, është shprehur Basha./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga