LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Superliga rikthehet në mesjavë, ja kur luhen sfidat

5 Dhjetor 2021, 08:56, Sport CNA
Superliga rikthehet në mesjavë, ja kur luhen sfidat

Kategoria Superiore rikthehet të luajë në mesjavë, teksa java e 12-të do të zhvillohet në tre ditë. Siparin e javës së 12-të do ta ngrejnë dy sfida të cilat do të luhen të martën në orën 16:45, Tirana-Kastrioti në stadiumin ?AIR Albania? dhe Dinamo-Teuta, takim që do të zhvillohet në stadiumin ?Elbasan Arena?.

Të mërkurën do të luhen sërish dy ndeshje në orën 16:45, në ?Loro Boriçi? supersfida Vllaznia-Partizani dhe në Korçë, Skënderbeu-Egnatia. Siparin e javës së 12-të do ta ulë ditën e enjte takimi, Kukësi-Laçi, sfidë që do të luhet në stadiumin ?AIR Albania?.

AXHENDA E JAVËS SË 12-TË NË KATEGORINË SUPERIORE 

E martë, 7 dhjetor 2021 ?

TIRANA ? KASTRIOTI | 16:45 | Stadiumi ?AIR Albania? |

DINAMO ? TEUTA | 16:45 | Stadiumi ?Elbasan Arena? |

E mërkurë, 8 dhjetor 2021 ?

VLLAZNIA ? PARTIZANI | 16:45 | Stadiumi ?Loro Boriçi? |

SKËNDERBEU ? EGNATIA | 16:45 | Stadiumi ?Skënderbeu? |

E enjte, 9 dhjetor 2021 ?

KUKËSI ? LAÇI | 13:45 | Stadiumi ?AIR Albania? |

Lajmet e fundit nga