LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Hiqni Lukakun dhe sillni Brojën“, tifozët e Chelsea-t kërkojnë sulmuesin shqiptar: Ka shënuar njësoj sa Lukaku me ekipin e vendit të 15

4 Dhjetor 2021, 21:24, Sport CNA
“Hiqni Lukakun dhe sillni Brojën“, tifozët e Chelsea-t

Armando Broja po tregon nga java në javë aftësitë e tij në Premier League. Sulmuesi shqiptar shënoi golin e tij të tretë në kampionatin anglez, ku numëron vetëm 4 ndeshje si titullar. Relizimi fantastik kundër Broghton-it ka bërë që tifozët e Chelsea-t ta kërkojnë përsëri në ?Stamford Bridge?.

Blutë e Londrës janë mposhtur sot në derbin me West Ham-in dhe Lukaku nuk ka arritur të lërë gjurmë në fushë, çfarë ka bërë që tifozët të reagojnë në rrjetet sociale dhe të kërkojnë afrimin e Brojës në vend të sulmuesit belg.

Gjithashtu mbështetësit e Chelsea-t kujtojnë faktin se Lukaku ka shënuar po aq gola sa talenti shqiptar në Premier League, por me një ndryshim se Broja luan për ekipin që renditet i 15-i në tabelën e klasifikimit, shkruan “Sport Ekspres”.

@ProphetChijioke tha: ?BROJA duhet të sillet në janar për të ulur në stol Lukakun?.

@CFC_Matt__ shkroi: ?E lamë Brojën të huazohej dhe mbajtëm Werner dhe paguam 100 milionë për Lukakun??

@BulgarianCF deklaroi në mënyrë të diskutueshme: ?Unë do të merrja Brojën mbi Lukakun çdo ditë të javës?.

@_ksante shprehet shqetësues: ?Armando Broja i papërvojë që e dërguam në huazim vetëm për të blerë eksperiencën e Romelu Lukakut ka të njëjtin numër golash si Romelu Lukaku këtë sezon në më pak minuta?.

@sidelinestawry shkroi në Twitter: ?Largoni Lukakun dhe ktheni Brojën në shtëpi?.

@FullBackMaestro i kërkoi Marina Granovskaia të ndërmerrte masa urgjente: ?anuloni huazimet e Brojas dhe Gallagher dhe kthejini ato sa më shpejt, Broja ka të njëjtin numër të golave si Lukaku që tashmë luan për një ekip të vendit të 15-të?.

Më në fund, @Jhovan__ si shumë të tjerë tha: ?Broja > Lukaku?.

Lajmet e fundit nga