LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekzekutimi i ish-deputetit/ Artan Hoxha ngre alarmin

3 Dhjetor 2021, 11:28, Kronika CNA
Ekzekutimi i ish-deputetit/ Artan Hoxha ngre alarmin

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka komentuar vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujka, në Shkodër.

I ftuar në Abcnews, Artan Hoxha tha se ngjarja në fjalë duhet te jetë një ?alarm? për autoritetet, pasi Pashk Ujka, nuk ishte një njeri i  zakonshëm,

Hoxha theksoi se Ujka ishte një njeri me reputacion dhe influencë në Velipojë.

?Pashko Ujka është goditur nga pas. Nuk i ka dhënë as atij mundësi të shohë nga I ka ardhur.

Iu shpreh ngushëllime familjarëve. E kam njohur nga afër, jam habitur si ka ndodhur e pse ka ndodhur.

Plus fakti që i ndjeri ka qënë ish-deputet i Kuvendit të Shqipërisë dhe më vonë kryetar Komune.

Në zonën e Velipojës ka qënë njeri me reputacion dhe ky fakt mjaftonte për të ngritur alarmin. Nuk është goditur një qytetar i  zakonshëm?-tha Artan Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga