LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Përdhunon dhe kërcënon të miturën/ Arrestohet 47 vjeçari në Mat

2 Dhjetor 2021, 16:02, Kronika CNA
Përdhunon dhe kërcënon të miturën/ Arrestohet 47

Një e mitur ka rënë pre e abuzimit seksual në vend. Ngjarja ka ndodhur në Mat, ku policia ka arrestuar një 47-vjeçar si autor të përdhunimit dhe kanosjes së një 12-vjeçareje.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Mat u bë ndalimi i shtetasit U. C., 47 vjeç, banues në Mat, pasi dyshohet se rreth dy javë më parë ka kryer marrëdhënie seksuale me një të mitur 12-vjeçe dhe me datë 01.12.2021, shtetasi U. C., e ka kanosur atë për të mos treguar.

E mitura së bashku me familjarët ngjarjen në fjalë e kanë kallëzuar në Komisariat ditën e djeshme dhe materialet procedurale në ngarkim të shtetasit U.C., i kaluan Prokurorisë Mat për veprat penale ?Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur?, dhe ?Kanosja?.

Lajmet e fundit nga