LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vrasja e ish-deputetit Pashko Ujka/ Kush është personi i dytë i arrestuar

2 Dhjetor 2021, 15:27, Kronika CNA
Vrasja e ish-deputetit Pashko Ujka/ Kush është personi i dytë i

Zbulohet emri i autorit të dytë të dyshuar për vrasjen e ish-deputetit dhe ish-kreut të Komunës Velipojë Pashko Ujka.

Pas 20-vjeçarit Kristjan Kelmendi, policia njofton se ka ndaluar edhe Marjan Kolën 53 vjeç.

Kola është ndaluar në pikën doganore të Morinit, teksa po tentonte të largohej nga vendi.

Kujtojmë se vrasja e ish-deputetit ndodhi të hënën, shumë pranë banesës së tij.

Ai u qëlluar me një plumb të vetëm prapa shpine, por që rezultoi fatal për të, pasi i preku organet jetësore.

 

Lajmet e fundit nga