LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Basha na uli kokën”/ Berisha tregon arsyen e vërtetë pse “lindi” Foltorja

3 Dhjetor 2021, 17:00, Politikë CNA
“Basha na uli kokën”/ Berisha tregon arsyen e vërtetë

Lideri historik, Sali Berisha nga Foltorja në Devoll ka theksuar me tone të larta se Foltorja dhe beteja e tij për dinjitet, janë dy gjëra që nuk kanë lidhje me njëra-tjetrën.

Ish kryeministri shprehu se mund të kishte gjetur dhjetëra zgjidhje të tjera, por vendosi të përballej në Gjykatë me çështjen ndaj tij dhe se ardhja në skenën politike ishte bërë me dije edhe më herët.

?Nuk është betejë personale. Kam një çështje personale, por që ditën e parë e kam shpallur çështje personale dhe e kam menduar mirë. Kam vendosur të përballem vetë me energjitë dhe forcat e mia. Kisha shumë rrugë për të zgjedhur pot ë doja. 

Njihja më shumë se Edi Rama në atë vend të bekuar, por zgjodha të mbrohem me karakterin dhe identitetit tim, ndaj dhe shkova në Gjykatë për shpifje. Nuk kishte asnjë gjë më të rëndë për mua se ta denoncoja. Unë e çova në Gjykatë dhe s?i kërkova askujt ndihmë. Unë thashë: Partia s?ka lidhje me këtë punë?. 

Ne jemi forcë pro perëndimore. Foltorja dhe Gjykata janë dy çështje shumë larg njëra tjetrës. Ka një moment, ndonëse i betuar se nuk do ta pranoja kryetar në këtë mandat atë që na uli kokën, ky na krijoi të gjitha kushtet pasi unë kisha deklaruar se do kthehesha në skenën politike. Përjashtimi im, dhunim i statusit dhe parimeve të partisë. Ky ishte pjesë e atij skenari?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga