LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pjesëmarrje e jashtëzakonshme/ Berisha zbulon ku pritet të mbahet Kuvendi i 11 dhjetorit

3 Dhjetor 2021, 16:46, Politikë CNA
Pjesëmarrje e jashtëzakonshme/ Berisha zbulon ku pritet të mbahet

Lideri historik, Sali Berisha ka bërë me dije vendin ku pritet të mbahet Kuvendi i 11 dhjetorit.

Ai ka theksuar se për shkak të pjesëmarrjes së lartë, ku mendohet të jenë mbi 7600 demokratë, vendi i diskutuar për mbajtjen e Kuvendit është ?Air Albania?.

?I kërkoj peng kryetarit të japë dorëheqjen dhe të mos mbajë peng PD-në. Peng kryetar: Edi Rama mund të të mbyllë e hapë dosje sipas qejfit, por ai nuk të shpëton dot kurrë nga kjo shumicë demokratike që ti kërkon ta nëpërkëmbësh.

Ka marrë fund politikisht, ndaj i them Ramës të heqë dorë me lojërat me peng kryetarin. Në 11 demokratët janë në këmbë më të fuqishëm se kurrë. Më pas do të përcaktojmë ditën e madhe të protestës kombëtare ku do të shpallim kërkesat tona deri në fitore të plotë.

Lulzim Basha shkatërroi strukturat e PD. 7600 vetë, nuk ka preukopim më të madh se ku do të mblidhemi. I vetmi vend ku ne mund të mblidhemi është Air Albania, por moti nuk e di?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga