LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Fermerët në protestë para parlamentit/ Rama i fton në takim: Të vijë dhe ai që ngriti gishtat

25 Nëntor 2021, 09:26, Politikë CNA
Fermerët në protestë para parlamentit/ Rama i fton në takim:

Fermerët janë mbledhur sot në një protest para Kuvendit, ndërkohë që po zhvillohet seanca plenare.

Por, ndërsa fermerët protestonin, pranë tyre ka shkuar vetë kryeministri Edi Rama, i cili ka marrë një përfaqësi të tyre brenda në takim.

?Kush janë disa prej përfaqësuesve tuaj, hajdeni brenda të bisedojmë, se të gjithëve nuk ju takoj dot. Të vijë dhe ai që kishte ngritur dy gishtat?, tha Rama.

Fermerët e Lushnjës kundërshtojnë paketën e re fiskale që pritet të miratohet sot për buxhetin e vitit 2022.

Me këtë paketë të re fiskale do të hani produkte 3D‘, ‘Po na përzënë nga toka jonë, fali zot se s’dinë çfarë bëjnë‘, janë këto disa nga parullat me të cilat po protestojnë fermerët para Kuvendit.

Kemi ardhur para Kuvendit për t’i përcjellë një mesazh për të mos votuar paketën fiskale, pasi i rrit taksat fermerëve. Nuk kemi pasur asnjë komunikim, po u kemi bërë një letër kryeministrit, ministrit të Bujqësisë. Jemi për t’ju dhënë një mesazh që mos ta votojnë këtë paketë pa u konsultuar me ne“- u shpreh Eduart Sharka kryetar i Sindikatës së Fermerëve në Lushnje./CNA.al

Lajmet e fundit nga