LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Van Gal: Myler do transferohej te United në vitin 2015

18 Nëntor 2021, 09:49, Sport CNA
Van Gal: Myler do transferohej te United në vitin 2015

Trajneri i njohur holandez, Luiz Van Gal ka zbuluar se si gruaja e Tomas Myler bllokoi transferimin e gjermanit te Mançester Junajtid në verën e vitit 2015.

??Djajtë e Kuq?? ishin shumë të interesuar për nënshkrimin e fituesit të Kupës së Botës, me trajnerin holandez Van Gal që dy herë u përpoq të nënshkruante një lojtar me të cilin punoi gjatë kohës së tij si trajner i Bajern Mynihut nga viti 2009-2011.

Gazeta gjermane ??BILD??  zbulon pse lëvizja nuk u finalizua, me Van Gal që deklaroi se gruaja e Mylerit, Lisa nuk ishte e hapur për një transferim jashtë vendit, pavarësisht se Junajtid ofroi 84 milionë paund për sulmuesin.

?Në vitin 2015 do të kishte qenë e mundur nëse gruaja e tij do të kishte qenë pak më e hapur për një transferim jashtë vendit. Të paktën kjo ishte arsyeja që Tomas i dha ndihmësit tim Marsel But, i cili kishte kontaktuar gjatë gjithë kohës me të??, ishin fjalët e teknikut holandez.

Junajtid i ofroi më shumë se 100 milionë euro Bajernit në vitin 2015 dhe vetë lojtarit iu ofrua një rrogë prej 16 milionë paundësh në vit për t?u transferuar në Old Traford. Myler është pjesë e Bajernit që prej vitit 2008 me një kontratë që i skadon në vitin 2023, por e ardhmja e sulmuesit gjerman ende nuk dihet.

Lajmet e fundit nga