LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

KUPA E SHQIPËRISË | Grupi A/ Partizani thyen “mallkimin”, Teuta në raundin e tretë. Skënderbeu i falet penalltive, ja rezultatet

17 Nëntor 2021, 15:16, Sport CNA
KUPA E SHQIPËRISË

Janë mbyllur 2 sfidat e luajtura mesditën e sotëm në Grupin A të vlefshme për turin e dytë të Kupës së Shqipërisë.

Partizani ka marrë një fitore të vuajtur 2-0 përballë Besëlidhjen në ndeshjen e luajtur në Cërrik. ?Demat? kanë arritur të thyejnë mallkimin që kishin me lezhjanët vitet e fundit duke u kualifikuar në turin e tretë të Kupës së Shqipërisë.

Në sfidën tjetër, Teuta ka mposhtur Korabin me rezultatin 2-0 me gola të Ivanoviç dhe Sebino Plaku.  Ndërsa sfida tjetër mes Skënderbeut dhe Bylisit përfundoi 2-2, teksa korçarët iu falën penalltive.

REZULTATET

TEUTA 2-0 KORABI | Kompleksi ?Olimpik Park? |

Ivanoviç 12?, Plaku 87? 

PARTIZANI 2-0 BESËLIDHJA | Stadiumi ?Nexhip Trungu?, Cërrik |

Rrapaj 81? , Zhunior 85? 

SKËNDERBEU 2-2 BYLIS  (Korçarët fitojnë me penallti )

Meksi (p) 23? , Berisha 45+1? / Qardaku 14?, 74? 

Lajmet e fundit nga