LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përqeshi Shqipërinë, Lorik Cana e bën palaço komentatorin e RTK-së

17 Nëntor 2021, 14:17, Sport CNA
Përqeshi Shqipërinë, Lorik Cana e bën palaço

Pas ndeshjes së Shqipërisë U-21 dhe Kosovës U-21 mbrëmjen e djeshme në stadiumin ?Fadil Vokrri?, komentatori i RTK-së, Andin Lokaj ka përdorur një fjalor fyes kundrejt shqiptarëve:

?Mendoni sikur të mos fitonim kundër këtyre që kur kemi luajtur ne kosovarët, ata vetëm ushtarë të Enverit kanë pasur në stadium?.

Pas këtij ofendimi kundrejt shqiptarëve, ish-kapiteni Lorik Cana ka reaguar me anë të një ?Story? në profilin e tij të rrjetit social ?Instagram? duke publikuar një foto të Andin Lokajt si palaço. Një veprim fisnik ky i ish-kapitenit të Kombëtares për të mbrojtur të gjithë shqiptarët kudo ku janë.

 

Lajmet e fundit nga