LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Emocionet në kualifikueset e Botërorit s’kanë fund, trajnerët zgjedhin “luftëtarët” e aktit final

16 Nëntor 2021, 19:39, Sport CNA

Emocionet e Kualifikuesevet të Botërorit nuk kanë fund. Sonte luhen takimet përmbyllëse, teksa janë bërë publike edhe formacionet në sfidat si Hollandë-Norvegji, Mal i zi-Turqi dhe Finlanda-Francë.

Situata në grupin G është tejet interesante. Hollandezët janë të parët me 20 pikë, ndërsa në lojë për kualifikimin janë edhe Turqia me Norvegjinë, që kanë nga 18 pikë. Kombinacionet janë të ndryshme dhe gjithçka mund të ndodhë.

Sa i përket grupit D, Franca është e para me 15 pikë, finlandezët janë pas tyre me 11 pikë dhe më pas vjen Ukraina me 9 pikë.

Formacionet:

Finlanda 5-3-2: Hradecky; Uronen, Ivanov, Väisänen, O?Shaughnessy, Hämäläinen; Nissilä, Schüller; Pukki, Lod

Franca 3-4-1-2: Lloris; Koundé, Upamecano, Zouama; Dubois, Tchouaméni, Rabiot, Digne; Griezmann; Diaby, Mbappé.

Bosnja 4-3-3: Vasilj; Ahmedhod?i?, Hadzikadunic, Kova?evi?, Su?i?; Prci?, Had?iahmetovi?, Gojak; Stevanovic, Demirovic, Menalo.

Ukraina 3-4-3: Bushchan; Zabarmyi, Stepanenko, Matviyenko; Tymchyk, Malinovskyi, Zinchenko, Sobol; Yarmolenko, Yaremchuk, Tsygankov

Lajmet e fundit nga