LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Di Maria turpëron kundërshtarin, talenti i Real Madrid bën figurë të shëmtuar

17 Nëntor 2021, 13:39, Sport CNA
VIDEO/ Di Maria turpëron kundërshtarin, talenti i Real Madrid bën

Argjentina dhe Brazili e mbyllën ndeshjen e mbrëmshme me rezultatin e bardhë 0-0, teksa të dyja ekipet nuk mundën të gjenin mundësinë e rrjetës pavarësisht rasteve të krijuara. Megjithatë, në një sfidë të tillë ku pjesë janë shumë yje, nuk mund të mungonte edhe spektakli.

Dhe, një të tillë në plot kuptimin e fjalës e dhuroi Angle Di Maria. Sulmuesi i PSG vendosi të turpëronte Vinicius Junior duke ia kaluar sferën mes këmbëve. Sigurisht, një lëvizje të tillë talenti i Real Madrid nuk e kishte parashikuar dhe nuk bëri një figurë të bukur në sytë e spektatorëve.

Lajmet e fundit nga