LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rikthehet futbolli shqiptar, njihuni me 7 ndeshjet e sotme në Kupë

17 Nëntor 2021, 08:37, Sport CNA
Rikthehet futbolli shqiptar, njihuni me 7 ndeshjet e sotme në Kupë

Futbolli shqiptar do të rikthehet të luhet ditën e sotme pas pauzës së Kombëtareve. Në program për sot janë ndeshjet e kthimit të turit të dytë të Kupës së Shqipërisë.

Me përjashtim të sfidës Tirana-Dinamo, të gjitha takimet e tjera janë planifikuar për ditën e sotme në orën 13:30. Skuadrat e Superligës si Teuta, Partizani, Vllaznia, Laçi kanë fituar ndeshjet e tyre dhe sfidat e kthimit janë një formalitet edhe pse nuk përjashtohen surprizat.

Takimi më interesant do të jetë në Vlorë me Kukësi që përballet me Egnatia pasi ndeshja e parë është mbyllur me fitoren 3-1 për Egnatin. Gjithashtu edhe në Korçë, Skënderbeu vendas do të tentojë kualifikimin pas barazimit 1-1 ndaj Bylisit në Ballsh ndeshjen e kaluar.

Grupi A:

Partizani-Besëlidhja (1-0)

Skënderbeu-Bylis (1-1)

Teuta-Korabi (1-0)

Grupi B:

Kastrioti-Flamurtari (0-0)

Laçi-Tomori (1-0)

Kukësi-Egnatia (1-3)

Vllaznia-Pogradeci (2-0)

Lajmet e fundit nga