LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Argjentina siguron biletën për “Katar 2022”, barazimi me Brazilin mjafton

17 Nëntor 2021, 08:06, Sport CNA
Argjentina siguron biletën për “Katar 2022”, barazimi me

Argjentina ka siguruar matematikisht një vend në Botërorin ?Katar 2022?, pasi barazoi me Brazilin në një ndeshje që u mbylle me rezultatin e bardhë 0-0.

Skuadra e Lionel Scaloni ishte më kërkuese dhe u mundua shumë që të fitonte, por në fund nuk ia ka arritur qëllimit. Gjithsesi Argjentina tashmë konfirmohet si kombëtarja e dytë pas Brazilit që do të jetë në ?Katar 2022?.

Ekuadori është skuadra tjetër që i afrohet kualifikimit. Fitorja me rezultatin 2-0 kundër Kilit rival ishte shumë e vlefshme, pasi diferenca me ta ka shkuar 7 pikë kur janë edhe katër ndeshje për t?u luajtur.

Bolivia i ka dhënë një goditje të rëndë Uruguait, teksa e ka mundur me rezultatin 3-0. Arce shënoi dy herë, ndërsa Moreno realizoi një gol dhe nuk shënoi dot me penallti në fillim të pjesës së dytë. Peruja është ngjitur në vendin e pestë dhe shpreson për një vend në Botëror pas fitores ndaj Venezuelës, me rezultatin 2-1.

Kolumbi-Paraguaji 0-0

Argjentinë-Brazil 0-0

Kili-Ekuador 0-2
Shënues:
 Estupinan 9?, Caicedo 90+3?

Bolivi-Uruguai 3-0
Shënues:
 Arce 29?, 79?, Moreno 45?

Venezuelë-Peru 1-2
Shënues:
 Machis 52? / Lapadulla, Cueva 65?

Lajmet e fundit nga