LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Çudia në kualifikueset e Afrikës, një shtrigan i jep vendin e parë Algjerisë

17 Nëntor 2021, 08:46, Sport CNA
Çudia në kualifikueset e Afrikës, një shtrigan i jep

Algjeria ruajti vendin e parë në fazën e grupeve të kualifikueseve të në Konfederatën e Afrikës, pasi barazoi 2-2 me Burkina Fasson në stadiumin ?Mustapha Tchaker?, të qytetit Blida (shënues: Mahrez 21?, Feghouli 68?/ Sanogo 37?, Dayo 84?), por më shumë se rezultati në këtë sfidë bëri bujë sjellja e të dyja skuadrave.

Gjatë seancës stërvitore para ndeshjes, lojtarët e Burkina Fassos u ndërruan në fushë dhe jo në dhomat e zhveshjes, por befasia erdhi më pas kur zyrtarët algjerianë njoftuan që kishin gjetur gurë të zinj magjikë në cepat e fushës së gjelbër.

Përfaqësuesja e Algjerisë, për të hequr magjinë, kishte marrë një shtrigan, ndryshe do ta kishte të pamundur të zbriste në fushë. E duket se i ka vlejtur, sepse algjerianët shmangën humbjen dhe siguruar vendin e parë.

Lajmet e fundit nga