LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skënderbeu vuan ndaj Bylisit, por kualifikohet më tej falë penalltive

17 Nëntor 2021, 15:36, Sport CNA
Skënderbeu vuan ndaj Bylisit, por kualifikohet më tej falë

Skënderbeu është skuadra që do të luajë në raundin e tretë të Kupës së Shqipërisë. Korçarët kanë mposhtur 4-2 me penallti Bylisin pas rezultatit final 3-3 të dy ndeshjeve të luajtura (1-1 ne Ballsh dhe 2-2 në Korce). Kjo e sotmja, ishte një ndër ndeshje më të bukura me të luftuara të Kupës duke prodhuar një rezultat fantastik.

Të parët që kaluan në avantazh ishin ballshiotët me Qardakun, ndërsa Meksi dhe Elvi Berisha përmbysën gjithçka në pjesën e parë. Ishte sërish Qardaku që barazoi shifrat duke çuar takimin në shtesa, ku më pas skuadrat i janë drejtuar penalltive.

Skënderbeu është treguar më e saktë duke shënuar 4 prej tyre, ndërsa Bylisi ka shënuar vetëm 2 duke gabuar dhe dy të tjera. Në turin e tretë korçarët do të ndeshen me Teutën që më herët eliminoi Korabin.

Lajmet e fundit nga