LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dikur shkëlqenin te Skënderbeu, sot Shkëmbi mund Osmanin e Shehin dhe i eliminon nga Kupa

18 Nëntor 2021, 21:46, Sport CNA
Dikur shkëlqenin te Skënderbeu, sot Shkëmbi mund Osmanin e Shehin

Dinamo është skuadra e 8 çerekfinaliste e Kupës së Shqipërisë pasi ka prerë sonte biletën pas 20 penalltive të gjuajtura, në fund të 120 minutave që u mbyllën 2-0 për Tiranën duke kthyer rezultatin e sfidës së parë.

Megjithatë, në fund ishin blutë e Shkëmbit që festuan përballë Tiranës me Orges Shehin trajner dhe Tefik Osmanin drejtor.

Pikërisht këta 3 emra të njohur të futbollit shqiptar, miq shumë të mirë me njëri-tjetrin dhe që para disa vitesh kalonin ture në Europë me Skënderbeun e Korçës duke vendosur rekorde në futbollin tonë.

Në duelin e sotëm, fitues ka dalë Bledi Shkëmbi, ndërsa Osmani dhe Shehi e shohin veten të eliminuar,

Sot Dinamo  kalon në çerekfinale të Kupës së Shqipërisë dhe përballë do të ketë Partizanin e Ilir Dajës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga