LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E bujshme/ Ylli spanjoll lë futbollin për t’u bërë prezantues televiziv

18 Nëntor 2021, 10:43, Sport CNA
E bujshme/ Ylli spanjoll lë futbollin për t’u bërë

Joaquin Sanchez njofton tërheqjen nga futbolli i luajtur. Kapiteni historik i Betisit deklaroi për programin ?El Hormiguero? se ky do të jetë sezoni i tij i fundit si futbollist: ?E di që do të më mungojë futbolli, por në moshën 40-vjeçare është koha të ndalem. Nuk do të luaj më futboll.?

Joaquin është formuar si futbollist në akademinë e Betisit dhe për shumë vite ka qenë pikë referimi në këtë skuadër. Nga viti 2005 deri më 2011-ën ka luajtur për Valencian si dhe ka veshur fanellat e Malagas dhe Fiorentinës.

40-vjeçari e ka planifikuar të ardhmen në televizion, si prezantues i programit të ri të në Antena 3 ?Joaquin, el novato?:

?Do të jetë një program shumë argëtues, me humor dhe të qeshura. Së shpejti do ta lë futbollin, por gjithsesi dua të vazhdoj të mësoj profesione të reja?.

Lajmet e fundit nga