LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Yjet e Brazilit dhe Argjentinës bëhen bashkë në avion pas kualifikuesve të "Katar 2022"

18 Nëntor 2021, 09:25, Sport CNA

Futbollistët e kombëtares së Brazilit të cilët luajnë në Premier Ligë udhëtuan së bashku në një avion pas ndeshjes së fundit kualifikuese të Botërorit ?Katar 2022? kundër Argjentinës.

?Seleçao? që barazoi 0-0 me rivalët të martën, e kishte siguruar kualifikimin në Katar që javën e shkuar me fitoren e ngushtë kundër Kolumbisë. Por pas kësaj ndeshjeje e siguroi biletën edhe Argjentina.

Liverpuli (Alison dhe Fabinjo), Siti (Zhezus dhe Ederson), Junajtid (Fred) dhe Lidsi (Rafinja) u bënë bashkë dhe i kthyen lojtarët e tyre me një avion privat për të mos humbur kohë.

Lajmet e fundit nga