LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Largimi i Gerrard, Rangers i beson drejtimin e skuadrës një ish-lojtari

18 Nëntor 2021, 19:14, Sport CNA
Largimi i Gerrard, Rangers i beson drejtimin e skuadrës një

Steven Gerrard u largua pak ditë më parë nga skocezët e Rengers, për të vazhduar aventurën e tij si trajner në Premier League, tek Aston Villa.

Pas kësaj, drejtuesit nisën menjëherë nga puna për të gjetur zëvendësuesin, i cili do të jetë një ish-lojtar i Rangers. Bëhet fjalë për Giovanni Van Bronckhorts, me të cilin thuhet se marrëveshja është arritur dhe tashmë pritet vetëm zyrtarizimi.

46-vjeçari e njeh shumë mirë Rangersin, pasi ka luajtur për ekipin midis viteve 1998 dhe 2001, ku fitoi pesë trofe.

Lajmet e fundit nga