LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rinovimi me kuqezinjtë çështje kohe, agjenti i mbrojtësit mbërrin në selinë e Milanit

18 Nëntor 2021, 11:37, Sport CNA
Rinovimi me kuqezinjtë çështje kohe, agjenti i mbrojtësit

Alessio Romagnoli do të rinovojë kontratën me Milanin. Kapiteni kuqezi ka kontratë deri në 2022 me skuadrën italiane, por ka vendosur që të qendrojë edhe për disa sezone të tjera në ?San Siro?.

Disa ditë më parë, mediat italiane bën me dije se Romagnoli dëshironte që të rinovonte personalisht me Milanin pa ndërhyrjen e agjentit të tij Mino Raiola për të evituar çdo surprizë, por situata ka ndryshuar.

Duke parë dëshirën e madhe të mbrojtësit, Raiola është ?dorëzuar? dhe do të negociojë kontratën e re me Milanin duke pranuar të gjitha kushtet e drejtuesve kuqezi. Ditën e sotme agjenti i njohur ka hyrë në selinë e Milanit dhe firma për kontratën e re të Romagnolit është vetëm çështje kohe.

Lajmet e fundit nga